U-Talent

7 april 2022

Masterclass Vaccins: van lab tot in je arm

Op donderdag 24 februari vond de masterclass ‘Vaccins: van lab tot in je arm’ plaats. 15 van onze leerlingen gingen op bezoek bij het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). In de collegezaal van het CBG kregen de leerlingen van alles te horen over vaccins: wat zit er allemaal in een vaccin? Hoe weten we of een nieuw vaccin echt werkt voor mensen? En hoe houden we de veiligheid van vaccins ook na markttoelating goed in de gaten? De voorzitter van het CBG, Ton de Boer, gaf de leerlingen les over de ontwikkeling en registratieprocedure van vaccins. Daarna ging de groep zelf aan de slag en kwam het thema ‘desinformatie’ op tafel: Welke feiten en fabels doen de ronde over vaccins, en hoe weet je nou of iets waar is?

Al met al een zeer succesvolle masterclass, waar zowel onze leerlingen als de medewerkers van het CBG erg enthousiast over waren!